FAYDALI BİLGİLER
NEDEN FOMY?
Sağlıklı olmanın temeli ideal el temizliğidir Ellerin cm² 'sinde 2 ila 6 bin adet bakteri bulunur. Enfeksiyon astalıklarının en önemli sebebi ellerdeki bakterilerdir. Sadece ABD'de, her yıl ortalama 80 milyon gıda zehirlenmesi tesbit edilmekte ve zehirleyen gıdaların %70'inin hazırlanırken bozulduğu, bununda %40'ına ellerdeki bakterilerin sebep olduğu tesbit edilmiştir.

Bakterilere karşı etkili çözüm Fomy köpük sabun, formülünde bulunan triclosan koruyucu maddesi sayesinde cildinizi bakterilerden arındırarak tam bir koruma sağlar.Düzenli kullanıldığında cilt hastalıklarına yol açan bakteri ve mantarların üremesini engeller. Vücut kokularına sebep olan bakterilere, egzama ve akneye karşı etkilidir.

Cildinizin dostu ve koruyucusu Fomy'nin pH değeri, sağlıklı bir cildin pH değeri olan 5.5'dir. pH değerleri yüksek olan diğer sıvı sabun veya sabunlara nazaran Fomy cildinizin doğal nem dengesini korur ve cildinizin yumuşak kalmasını sağlar. Ayrıca formülünde bulunan ve şampuanlarda kullanılan nemlendirici ve yumuşatıcı maddeler sayesinde hassas ciltleri tahriş etmez ve kurutmaz, kuru ciltleri nemlendirir ve yumuşatır.

Kolay, pratik ve ekonomik Kullanımı kolay ve pratiktir. Sıvıyı köpürtmek için musluk akarken uğraşmaktan, israf ederek lavaboya akıtmaktan kurtarır. Sıvısı konsantre olduğu için 0,5 gram ile el yıkanabilmektedir. Sıvı sabunlarla ortalama 5 gram ile el yıkanabiliyor, sıvı sabuna göre 10 katı daha ekonomiktir.FOMY ve DİĞER SABUNLAR
Sıvı sabun neden ucuz? Sıvının elden akıp gitmemesi ve elde kalabilmesi için koyulaşması, jelleşmesi lazım olduğundan formülüne viskosite yapan tuzlar eklenmektedir. Fiyatı ucuz olan tuzlarla hem sıvı koyulaştırılmakta, hem de ağırlaştırılmakta ve dolayısıyla da maliyeti düşürülmektedir.
Sıvı sabun dispenseri bir basmada ortalama 2 gram sıvı vermekte, bu da tüketicinin % 90'ının gözüne az göründüğü için sıvı sabun dispenserine 2-3 defa basarak ellerine 5-6 gram sıvı sabun aldıkları ve bunu da akan suyun altında köpürtmeye çalışırken yarısını lavobaya akıtarak israf ettikleri görülmekte ve bilinmektedir.
Bu sebepten dolayı tüketiciler, fazla sıvı sabun sarfetmekte ve buna da çok para ödemek zorunda kaldıkları için sıvı sabun masrafını azaltmak maksadı ile ucuz sıvı sabuna yönelmişlerdir. Tüketiciler ellerini 5-6 gram sıvı sabun ile yıkamaya çalıştıkları için üreticiler aktif temizlik maddelerini az kullanarak maliyeti düşürebilmektedir.
Müşteri ucuz mal istediği için, kaliteli kozmetik ürünlerde kullanılan pahalı aktif maddeler, tahrişi önleyici, cildi yumuşatıcı ve nemlendirici maddeler, sıvıyı bakterilere karşı koruyucu pahalı koruyucular, kaliteli pahalı kokular, cildi günboyu bakterilere karşı koruyan triclosan gibi koruyucu maddeler sıvı sabunu ucuza mal edebilmek için yeteri kadar kullanılamadığı için maliyetler kolayca aşağı çekilebilmektedir.
Yukarıda, sıvı sabun kullanıcılarının, ortalama 5 gram sıvı sabun sarfettiklerini ve sebeplerini bildirmiştik. Görülüyorki sıvı sabun ucuz olarak alınabiliyor. Fakat çok sarf edilerek daha pahalıya geliyor.

Antibakteriyel temizlik köpüğü neden pahalı? Köpük sıvısının pompadan köpük olarak çıkabilmesi için koyulaştıran, viskosite yapan ve fiyatı ucuz olan tuzlar hiç kullanılmamaktadır.
0.5 gr sıvı ile el yıkanabilmesi için köpük sıvısının konsantre güçlü bir sıvı olması gerektiğinden, Fomy köpük sıvısına sıvı sabuna konan aktif temizlik maddelerinden en az 3 katı fazla aktif madde konmaktadır. Bu da maliyeti artırmaktadır. Ayrıca ince köpük yapan kaliteli kozmetik ürünlerde kullanılan ve sıradan sıvı sabunlarda pek kullanılmayan aktif temizlik maddeleri kullanılmaktadır. Bu da maliyeti artırmaktadır. Kaliteli malı uygun fiyata kullanma eğiliminde olan tüketicilerin isteği doğrultusunda, Fomy temizlik köpüğü sıvısında kaliteli kozmetik ürünlerde kullanılan pahalı aktif maddeler, tahrişi önleyici, cildi yumuşatıcı ve nemlendirici maddeler, sıvıyı bakterilere karşı koruyucu pahalı koruyucular, kaliteli pahalı kokular, cildi günboyu bakterilere karşı koruyan triclosan gibi koruyucu maddeler yeterince kullanıldığı için maliyeti artırmaktadır. Bütün bunlara rağmen antibakteriyel temizlik köpüğü sıvı sabundan neden ucuz? Fomy dispenserinin 0,5 gram sıvıyı 20 katı hava ile karıştırıp yeterli köpük oluşturduğunu açıklamıştık.

Bu açıklamalar ışığında Fomy temizlik köpüğünün sıvı sabunlara göre 10 kat daha ekonomik olduğu görülmektedir. Ancak Fomy dispenserine de kullanıcılar alışkanlık olarak 2 defa basacakları düşünülerek Fomy'nin en az 5 kat daha ekonomik olduğu açıkça görülmektedir.